Okolica

Mazury, region znajdujący się w północno-wschodniej Polsce, od lat są jedną z najchętniej odwiedzanych krain przez turystów polskich i zagranicznych.

Nieskazitelna przyroda, piękne krajobrazy, czyste powietrze, przejrzysta woda jezior to największe walory Mazur. Te tereny to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku w gronie najbliższych.

Wszyscy spragnieni kontaktu z naturą podczas spacerów leśnymi duktami lub dębowymi wiekowymi alejami będą z pewnością usatysfakcjonowani. Również miłośnicy i obserwatorzy przyrody znajdą miejsca związane z ich zainteresowaniami i skierują się w stronę pobliskich rezerwatów przyrody udając się na spływ kajakowy rzeką Krutynią.

Położenie naszego pensjonatu w centrum Mazur czyni z niego idealną bazę do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych. Warto udać się do sanktuarium w Świętej Lipce, kwatery polowej Hitlera – Wolfsschanze w Gierłoży, twierdzy Boyen w Giżycku, zamku w Reszlu, zamku w Rynie, zamku oraz pałacu Krasickich w Lidzbarku Warmińskim, czy niezwykłych dawnych wiaduktów kolejowych w Stańczykach oraz dobrze zachowanego kompleksu bunkrów w Mamerkach z okresu II wojny światowej, monumentalnych konstrukcji kanału Mazurskiego, który miał łączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z dorzeczem Pregoły i Bałtykiem.

Mazury to nie tylko żagle i jeziora to również atrakcje zimowe. W odległości 8 km od pensjonatu znajduje się najlepszy kompleks narciarski na Mazurach – Góra Czterech Wiatrów. Tereny wokół pensjonatu zachęcają do uprawiania narciarstwa biegowego, jazdy na łyżwach i sankach jak również do organizowania kuligów z pochodniami i ogniskiem.

Zima na Mazurach jest równie piękna jak lato!